Sla inhoud over

Milieuvriendelijke productie van Isover glaswol

Isover isolatie is een duurzaam product bij uitstek. Een goed geïsoleerd gebouw bespaart namelijk veel energie. Dit levert naast een besparing van het gebruik van schaarse brandstoffen ook een vermindering van de uitstoot van schadelijke afvalgassen op. Deze zogenaamde broeikasgassen, voornamelijk koolstofdioxide (CO2), zijn de oorzaak van klimaatveranderingen. Isover isolatie draagt dan ook bij aan de bescherming van het milieu.

De zorg voor het milieu komt ook tot uiting in het productieproces van Isover. Voortdurend werkt Isover aan innovaties en aanpassingen, gericht op nog betere isolatie- en milieuprestaties. Al sinds 1996 is Isover gecertificeerd voor haar milieuzorgsysteem volgens ISO 14001. Het hebben van een milieuzorgsysteem verplicht om meer te doen voor een schoon milieu dan de regelgeving voorschrijft.

Feiten en cijfers

  • Voor de productie van glaswol wordt voor meer dan 75% gebruik gemaakt van glasscherven. Door het gebruik van deze gerecyclede grondstof heeft Isover glaswol een goede milieubalans.
  • Isover gebruikt de meest efficiënte en energiezuinige technieken voor haar ovens en andere apparatuur. In 2009 was ons energiegebruik en CO2-emissie per ton geproduceerde glaswol 26% lager dan in 2000. Mede door door de installatie van een nieuwe glasoven in 2009 met een tweetraps warmteterugwinningsinstallatie.
  • Om de hoeveelheid stof die door het productieproces wordt uitgestoten verder te minimaliseren, worden de uitgestoten gassen van onze productieprocessen door filters gezuiverd.
  • In ons productieproces wordt water gebruikt om gassen schoon te maken en om de hoge temperatuur faciliteiten af te koelen. Het hiervoor benodigde grondwater proberen we zo veel mogelijk te beperken. Tussen 1999 en 2007 is er door het toenemend verbruik van gesloten systemen en investeringen in nieuwe apparatuur 30% minder water verbruikt per ton geproduceerde minerale wol.
  • In de productielocatie Etten-Leur werkt Isover sinds 2006 samen met een naburig productiebedrijf waarbij Isover het koelwater van dit bedrijf gebruikt voor haar productieproces. Hierdoor hoeft er per jaar maar liefst 100.000 m3 minder grondwater te worden opgepompt.
  • Glaswolproducten zijn voor 100% recyclebaar. Isover recyclet een fors deel van het productieafval direct in het productieproces. Daarnaast is vanaf 2005 is in Etten-Leur een vernieuwde shredderinstallatie in gebruik genomen dat het overige afval geschikt maakt voor andere toepassingen. Deze markt heeft zich zodanig ontwikkeld, dat bijna al het overige afval door derden als grond- of hulpstof wordt ingezet. Daardoor werd ons glaswolafval de laatste jaren tot minder dan 1% gereduceerd.


Meer weten over Isover en het milieu
Voor uitgebreide informatie over Isover en het milieu kunt u de brochure ‘Planet, People, Prosperity' gratis downloaden of aanvragen.
 

share this