Lithos Bouw & Ontwikkeling
In Oosterbeek bouwt Lithos Bouw & Ontwikkeling uit Amersfoort een project met 42 woningen. In de spouwmuur wordt het innovatieve nieuwe product van Isover, Multimax 30 Ultra toegepast. Lithos heeft hiermee de primeur. Multimax 30 Ultra is het dunst isolerende minerale wol product in de markt om een R-waarde van 3,5 mee te behalen. Het toegepaste product is slechts 90 mm dik.

Momenteel is men bezig met het isoleren van de spouwmuren en het optrekken van het metselwerk.
Constructie-informatie
De spouwmuren in het project zijn opgebouwd uit een kalkzandsteen binnenspouwblad. Opgebouwd uit 64 cm hoge kalkzandsteen elementen. De gebruikte spouwankers zijn deels lijmankers die tussen de elementen worden aangebracht (zogenaamde: “prikankers”) en massieve boorankers.
De Multimax 30 Ultra wordt door de mannen van metselbedrijf Wibo uit Lochem over de ankers heengeplaatst en vastgezet met de rode UNI-clips van de firma Gebr. Bodegraven. De metselaars gebruiken stroken dpc folie om te zorgen dat de isolatie strak aansluit ter plaatse van de buitenhoeken.
Vervolgens wordt de buitenmuur gemetseld. Door het gebruik van een doorstrijkmortel hoeven de voegen niet meer apart afgevoegd te worden achteraf.

Commentaar/reacties
De uitvoerder van Lithos, Gerrit Van der Burg is erg te spreken over het nieuwe product van Isover. “Het is een topproduct”. De verwerking beschrijft hij als: “Het product is niet te hard en niet te zacht, het is precies goed om in een spouw te verwerken.” En hij vindt de 90 mm dikke Multimax 30 Ultra lekker dun zodat er ruimte overblijft voor de luchtspouw.” Ook de metselaar is tevreden: “Een stevig plaatje”.

Productinformatie
Multimax 30 Ultra heeft een zeer hoge isolatiewaarde. Dit wordt behaald door de uiterst lage lambda declared van 0,030 in combinatie met een reflecterende, geperforeerde aluminiumfolie. Hierdoor is het het beste minerale wol product voor de spouw in de markt om een Rc van 3,5 mee te behalen.
Begin 2012 gaat het nieuwe Bouwbesluit in met hogere isolatie-eisen. De minimale warmteweerstand van wanden, daken en vloeren gaat dan van 2,5 naar 3,5 m2 K/W. Geen probleem met deze ultradunne Isover-plaat voor spouwmuren!